Продажа Румба 100 грам
Діючі речовини
трибенурон-метил 563 г/кг
флорасулам 187 г/кг
Препаративна форма
гранули, що диспергуються у воді
Упаковка
флакон 100 г, 250 г, 280 г, 300 г, 320 г.
Переваги препарату:
- максимально широкий спектр дії проти дводольних бур’янів
- унікальне технологічне рішення для боротьби з підмаренником чіпким в усіх фазах його розвитку
- широке «вікно» застосування (від фази двох листків до появи прапорцевого листка культури)
- відсутність післядії та можливість використання в усіх типах сівозмін
Призначення:
Системний післясходовий гербіцид вибіркової дії для боротьби з однорічними та багаторічними дводольними бур’янами, в тому числі стійкими до 2,4-Д та МЦПА, у посівах зернових культур.
Характеристика діючих речовин:
Трибенурон-метил належить до класу похідних сульфонілсечовин, флорасулам – до класу триазолопіримідинів.
Спектр дії:
Високочутливими до Румби є понад 100 видів бур’янів (в тому числі амброзія полинолиста (сходи), волошка синя, комеліна звичайна, вероніка персидська, вика волохата, герань (види), гірчак (види), гірчиця польова та чорна, грабельки звичайні, гречка татарська, сухоребрик (види), кучерявець Софії, червець однорічний, жовтушник лакфіольний, зірочник середній, капуста польова, латук татарський, льонок звичайний, кропива жалка, жовтозілля звичайне, жовтець польовий, лобода біла, злинка канадська, кульбаба лікарська, осот (види), підмаренник чіпкий, грицики звичайні, жабрій (види), соняшник смітний, пупавка польова, редька дика, ромашка (види), скереда покрівельна, щавель кучерявий, щириця звичайна, хориспора ніжна, фіалка польова, шпергель звичайний, яснотка пурпурова, талабан польовий та інші стійкі до 2,4 Д та МЦПА види бур’янів. Застосування Румби є одним з кращих технологічних рішень для боротьби з підмаренником чіпким.
Механізм дії:
Діючі речовини препарату є інгібіторами синтезу ферменту ацетолактатсинтази, що бере участь в утворенні незамінних амінокислот. Гербіцид володіє системною дією, швидко проникає в рослини бур’янів та зупиняє їх ріст.
Швидкість та симптоми впливу:
Гербіцид швидко проникає через листки та переміщується по всій рослині. Ріст чутливих бур’янів зупиняється через декілька годин після обприскування, листки їх поступово стають хлоротичними, точка росту відмирає. Швидкість прояву затримки росту залежить від погодних умов у момент обробки (вологість, температура), видового складу бур’янів та фази їх розвитку (молоді рослини більш чутливі до гербіциду). Через 2 - 3 тижні відмічається повна загибель бур’янів.
Рекомендації щодо застосування:
Культура |
Норма витрати препарату, кг, л/га |
Спосіб, час обробки, обмеження |
Пшениця озима, ячмінь ярий |
0,020 – 0,025 + 0,2 ПАР Ад’ю |
Обприскування посівів у фазі 2-3 листків – кущення культури і у ранні фази росту бур’янів |
0,025 – 0,030 + 0,2 ПАР Ад’ю |
Обприскування посівів у фазі прапорцевого листка культури |
Найкраща дія препарату досягається при обробці дводольних бур’янів на ранніх стадіях їх розвитку: однорічних у фазах 2 - 4 листків, багаторічних – в фазах розетки до початку стеблування, наявності перерослих видів (підмаренник чіпкий – висота до 15-20 см, види ромашки – висота до 20 см, види осоту – до бутонізації).
Оптимальна температура застосування - від 8 до 25 °С, коли проходить активний ріст бур’янів і препарат діє швидше. При виборі строку обприскування краще орієнтуватися на стадію розвитку бур’янів, а не культури. Максимальна норма витрати препарату використовується у випадку високої вихідної забур’яненості, з переважанням багаторічних коренепаросткових бур’янів. При дуже сильній забур’яненості та густому стеблестої культури слід використовувати максимальний об’єм робочої рідини. Якщо рослини мокрі від роси чи дощу, а також якщо протягом 3 год після обробки очікуються опади, то застосовувати гербіцид не слід. Також не рекомендується проводити обробку в ті дні, коли прогнозуються нічні приморозки і після них.
Поверхнево-активна речовина покращує змочування бур’янів робочою рідиною та суттєво збільшує гербіцидний ефект препарату. Норма витрати препарату Ад’ю при наземній обробці – 0,2 л/га.
Увага!
ПАР Ад’ю необхідно додавати у бак обприскувача в останню чергу, інакше внаслідок утворення рясної піни, при додаванні прилипача, частина розчину може вилитися з бака обприскувача.
Сумісність:
Румба може застосовуватися у бакових сумішах з гербіцидами на основі 2,4-Д (амінна сіль чи ефір) та дикамби. Рекомендується застосування препарату в бакових сумішах з гербіцидами Балерина® та Деметра®.
Максимальна ефективність препарату Румба, при самостійному застосуванні, досягається у баковій суміші з ПАР Ад’ю. Гербіцид також можна вносити сумісно чи послідовно з більшістю інсектицидів та фунгіцидів, дозволених для використання на зернових колосових культурах.
Не рекомендується застосовувати препарат в суміші з фосфорорганічними інсектицидами, а також чергувати обробки фосфорорганічними інсектицидами та гербіцидом, якщо розрив між ними не перевищує 7 днів, через можливе пригнічення культури.
Витрата робочої рідини:
при наземному обприскуванні – 200 - 300 л/га..